Loading


Advertisement:

Author Topic: Obnovování inzerátů  (Read 5221 times)

hery

 • Newbie
 • *
 • Posts: 19
Obnovování inzerátů
« on: June 13, 2013, 04:08:22 pm »
Snažím se doposud neúspěšně vytvořit tlačítko, které bude obnovovat starší inzeráty a přesouvat je nahoru v pořadí. Neznáte někdo pro osclass již hotový kód, který by toto uměl? Klidně mi napište na email ourfuture@seznam.cz. Rád se rozdělím o dosavadní poznatky

MB Themes

 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 4073
 • Frosticek here :)
Re: Obnovování inzerátů
« Reply #1 on: September 03, 2013, 02:52:24 pm »
Takyto plugin uz existuje, spravil ho Jay ale neviem ako sa volal, da sa tam obnovit inzerat ktory uz skoncil, ked sa prihlasite. Skuste hladat, asi advanced ad management

seton

 • Newbie
 • *
 • Posts: 10
Re: Obnovování inzerátů
« Reply #2 on: September 24, 2013, 10:54:43 pm »
Ahoj,
koukni se na siknese.cz
prihlas se pres facebook, nebo si zaloz profil,
prvně si udělám ve function.php nové funkce pro zápis do DB a funkci pro prave zmenu udaje datumu publikace a do kdy se bude zobrazovat.

function sqlupdate($query){
$con = mysql_connect(DB_HOST,DB_USER,DB_PASSWORD);
if (!$con)
  {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
  }
mysql_select_db(DB_NAME, $con);
mysql_query($query);
mysql_close($con);
}   
   
   

function rePublish($id){
   $sql='update '.DB_TABLE_PREFIX.'t_item set dt_pub_date=now(), dt_expiration=DATE_ADD( now(), INTERVAL 31 DAY) WHERE pk_i_id='.$id;
   //echo $sql.'<br>';
   sqlupdate($sql);
}

V php kodu das republish(id inzeratu); a je to....
no a v musis predelat defaultni razeni ne dle id, ale dt_pub_date a to sem popisoval pockej najdu tu na foru, uz sem to psal anglicky.

1


General help / Re: Changing ad publish date in SQL does not affect latest items order?
« Message by seton on July 17, 2012, 12:30:45 AM »


Quote from: maxo on May 22, 2012, 01:28:21 AM

I went into SQL and changed the publish date on an old ad to today's date. I thought that this would make the ad jump to the top of the latest items list. But the ad did not move from it's original order in the list. Is there another date being stored in the database that I'm missing? What I want to do is change the date of an ad to a future date so that it will stay at the top of the latest items list.

Thanks for any help.   
Finaly i found where to change order
But is is in osclass code, not in theme.
In directory : oc-includes/osclass/model
is file: Search.php

there is approx on line 1085 this line:
$this->dao->orderBy(DB_TABLE_PREFIX.'t_item.pk_i_id', 'DESC');
so I comment this line by // and replace by this:

$srovnej=DB_TABLE_PREFIX.'t_item.dt_pub_date';
         $this->dao->orderBy($srovnej, 'DESC');


It will solve your problem in current version OS-CLASS

but with new version it will be replaced.

Tony

Takze v oc-includes/osclass/model/search.php upravis viz par radek vyse.
A mas to.
Teda samozrejme, ze se dostanes do problemu jak toto volat..... ze , no ja patral v phpinfo() a nalezl jsem promenne, jenz potrebuji k dostani se zpet na tuto url... tedy na ten dany inzerat, na tlacitku mam formular se skrytymi promennymi url stranky, id inzeratu a buch vi s cim dal zavolam stranku, prectu si pos id inzeratu, url kam po provedeni zapisu do db presmeruji ihned na zpet na stranu, kde jsem klikl v editu itemu na tlacitko republish.
Nen9 to jednoduche, je to proste, pokud budes chtit kod, muzu dat.
« Last Edit: September 24, 2013, 11:06:16 pm by seton »

hery

 • Newbie
 • *
 • Posts: 19
Seton
« Reply #3 on: September 26, 2013, 01:48:04 pm »
Ahoj, prosím tě nemůžeš vytvořit nějakej postup, kód, který by mi pomohl vše zdárně provést. Jinak děkuju za reakci, už delší dobu jsem se tím zabýval a hledal na googlu dokonce přemýšlel nad tím jak to má udělaný hyperinzerce. Nejsem však programátor a volání db jsem ještě nedokázal. Jsem samouk a postupně se zdokonaluju. Případný můj kontakt je ourfuture@seznam.cz. Pokud mi napíšeš na email, prosím tě napiš do předmětu poznámku proč píšeš. Chodí mě dost zpráv. Pokud bych to dal do kupy, jsem ochoten se jakýmkoliv způsobem revanžovat, třeba postupem pro správnou seo optimalizaci. Na své stránce mám kupříkladu 35000 různých názvů, které mě zaručují poměrně vysokou návštěvnost, ale obliba s obnovováním inzerátů by samozřejmě vyrostla ještě více a nezatěžovalo by to tolik hosting. Možná je i spolupráce při výměně ikon, bannerů, odkazů, popřípadě nějaká finanční injekce. Potřeboval bych to ale pochopit, aby do budoucna mohla nová inzerce toto mít také.

Prozatím přineslo bádání na internetu tento cíl:

Pokud jsou inzeráty uloženy v databázi, tak stačí tlačítkem vyvolat dotaz, který změní datum vystavení inzerátu na NOW a pak řadit inzeráty podle data - nic složitého.

Víc nic jsem nezískal.

hery

 • Newbie
 • *
 • Posts: 19
Seton
« Reply #4 on: September 26, 2013, 03:31:08 pm »
 Dodatek: Neměl jsem v úmyslu řešit konec platnosti inzerátu. chci aby byl pořád aktivní. Ale když bude někde ať už v kategorii nebo přímo na hlavní stránce již neviděný, tedy zastaralý, tak pomocí funkce aktivního datumu pomocí tlačítka obnovení ho opět vyšvihnout nahoru. To znamená na první místo jak v kategorii, tak na úvodní stránce mezi nejnovějšími inzeráty. A kdy si ho bude uživatel obnovovat je pouze na něm. Třeba za hodinu, nikoliv až po ukončení platnosti. Platnost inzerátů má také své uplatnění samozřejmě vzhledem k placené inzerci. Mě ale nyní zajímá inzerce zdarma a obnovení datumu inzerátu s jeho následným vyšplháním nahoru. Na placené inzeráty je premiový inzerát, který skončí jak je potřeba dle poplatku. Ještě jednou díky za info. Jsem z toho jelen :), ale díky.